Nie milkną echa po zapowiedziach o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. My ogromnym sentymentem darzymy „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego” i nie wyobrażamy sobie bez niego panoramy stolicy. Zarówno tej skąpanej
w słońcu, jak i przykrytej białym puchem, bo bez względu na porę roku to właśnie wokół najwyższego budynku w Polsce skupione jest życie kulturalne Warszawiaków. A od początku grudnia mieszkańcy stolicy mogą w PKiN nie tylko zaspokoić potrzeby duszy, ale również i ciała, bo w piątek (1.12), przed budynkiem działalność rozpoczęło lodowisko!

Na wszystkich miłośników tańca na lodzie czeka 700 m2 zamrożonej tafli, której szukać należy od ulicy Świętokrzyskiej. Wejście na ślizgawkę jest bezpłatne, a jazdę odwiedzającym umilać będzie świąteczna muzyka. Jednocześnie z lodowiska korzystać może aż 150 osób, 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00-21:00.  O 13:00 i 17:00 łyżwiarzy czeka przymusowa przerwa od piruetów i toeloopów,  gdyż własnie w tym czasie zaplanowano przerwy techniczne.

Aby oddać się szaleństwom na lodzie nie trzeba targać ze sobą sprzętu, wszystko można wypożyczyć na miejscu. Organizatorzy szczególnie zadbali o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z łyżwiarstwem, zaopatrując wypożyczalnię w specjalne pingwinki i misie do nauki jazdy.

Lodowisko czynne będzie do końca lutego 2018 roku, a jego zarządcą jest Stołeczne Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Zobaczcie, jak ta gigantyczna ślizgawka prezentuje się w obiektywie betterpoint! 😊