Mała kawiarnia z wielką duszą. Frazes może i oklepany, ale doskonale oddający charakter warszawskiej kawiarni MOKO. Chociaż może nie do końca, bo oprócz wielkiej duszy MOKO posiada również wielki wybór. Kaw, przekąsek i prasy.

 

Sama kawiarnia działa dopiero od kilku lat, ale w lokalu przy Malczewskiego 6 praktycznie od samego początku (około 1936 rok) było stylowo. Zanim mieszkańców Mokotowa wabić zaczął zapach świeżej kawy, skorzystać mogli z usług przyjmującej tu krawcowej. Przed nią owocarnię z egzotycznymi suszonymi owocami oraz orzechami prowadził niezwykle ekstrawagancki jegomość, buddysta i astrolog. Tamte czasy w MOKO pamiętają cudowna posadzka oraz wpuszczająca mnóstwo słońca do wnętrza witryna, obie objęte nadzorem konserwatora zabytków.

 

W kawiarni znaleźć można o wiele więcej ciekawostek, chociażby takich jak Aeropres, czy prezentowany w Museum of Art Chemex – legendarny zaparzacz, z którego korzystają super agent James Bond oraz główny bohater serialu Mad Men, Don Draper. Wirtualnie odwiedzając MOKO, możecie sprawdzić jak przyrządza się w nim kawę.